EL: Barazojnë shqiptarët, fitojnë Spursat

Borusia Munchengladbach ka barazuar me Lazion, perderisa Tottenhami ne momentet perfundimtare ka mposhtur Lyonin ne White Hart Lane.

Granit Xhaka dhe Lorik Cana nuk startuan në takimin e zhvillur në Borussia Park, por që të dy u inkuadruan në minutën e 75-të, pa bërë ndonjë impakt në fushën e lojës.

Përmendim kalimin në epërsi të Borussias me golin e Stranzl nga penaltia, para se Lazio ta kthente avantazhin në pjesën e dytë për 2-1, megjithëse vendasit bënë kthesën dhe golat e Arangos dhe Libor Kozak ishin kruciale që ndeshja të përfundonte me rezultat 3-3.

Në anën tjetër dy gola jashtë-planetar u shënuan në ndeshjen Tottenham-Lyon.

Gareth Bale humbi një mundësi në fillim të ndeshjes kur nuk realizoi para portës së zbrazët, ku edhe gjyshet tona do të shënonin. Megjithatë, kjo nuk e pengoi Balen që të realizonte në fund të pjesës së parë (45’) një eurogol nga gjuajtja e lirë prej më se 35 metra. Me të vërtetë gjuajtje fenomenale.

Një lojtar i panjohur i Lyonit, Umtiti, ia ktheu Bales në pjesën e dytë, me një bomb nukleare nga 23 metra për të lënë të shtangur portierin e Tottenhamit. Në minutën e fundit ishte Gareth Bale që ai shënoi për 2-1 dhe fitoren e Tottenhamit.

Në ndeshjen kthyese Tottehamit i duhet së paku një barazim, teksa edhe Lazios për kualifikim në 1/8-ën e finales i duhet një barazim në Olimpico për shkak të golave në udhëtim. /Telegrafi/

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez