0Shares

Galeria e Ministrisë së Kulturës së Kosovës sjellë ekspozitën e radhës të titulluar “Tregime urbane të mbështjella në rrollne” të artistes Mimoza Studenica.

Kjo ekspozitë drejtohet dhe financohet nga Galeria e Ministrisë së Kulturës.

“Punën e saj artistike mund ta shohim si një ndërlidhje me vokacionin e saj, dizajnin që shpërfaqet natyrshëm si impakt i drejtpërdrejtë në tablo letrash filigrani”, shprehet kuratori i kësaj ekspozite Lorik Sylejmani, njëkohësisht artist vizual dhe kritik arti.

Ekspozita do të hapet më 23 mars 2017 në ora 19:00 dhe mbyllet më 15 prill 2017 në Galerinë e Ministrisë së Kulturës së Kosovës (objekti Qafa) në Prishtinë.  /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)