0Shares

Një mjet i pa shpërthyer që dyshohet te jete granat dore është gjetur te dielën rreth ore 16: 40, në Lagjen e Boshnjakeve në veri të Mitrovicës.

Burimet e Kosovapressit, bëjnë të ditur se mjeti i pashpërthyer është gjetur në oborrin e një shtëpie në te cilën jetojnë tri familje shqiptare.

Në këtë shtëpi, e cila ndodhet krejt pranë urës lindore të Ibrit, jetojnë familjet e Nazmi Kyqykut dhe Faruk dhe Ekrem Kuqit.

Po ashtu merret vesh se në vendngjarje ndodhën Policia e Kosovës dhe ata të EULEX-it, të cilët janë duke i bërë përgatitjet për shpërthimin e kontrolluar të mjetit të dyshimtë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)