0Shares

Komisioni disiplinor i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) e ka dënuar Franck Riberyn me dy ndeshje moslojë si pasojë e kartonit të kuq që mori në 1/8 e finales të DFB Pokal kundër Augsburgut.

Dënimi që ka marrë anësori francez është më i vogli i mundshëm, ndërsa ai ka vendosur që të mos ankohet.

Ribery u përjashtua në minutën e 47-të për shkak të goditjes kundrejt koreanit Koo Ja-Cheol. /Telegrafi

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)