0Shares

Agjenti i Didier Drogbas, Thierno Seydi, ka pranuar se Juventusi e ka kontaktuar atë për sulmuesin e Shanghai Shenhuas, por shtoi se interesimi i kampionit të Italisë nuk është ende konkret.

Zonja e Vjetër dëshiron që të përforcojë sulmin, me drejtorin Giuseppe Marotta, që ka zbuluar më herët gjatë javës se ata po shqyrtojnë mundësinë e ofertës për Drogban, që si duket tashmë ka ndodhur.

“Është e vërtetë se ka pasur kontakt me Juventusin. Ende nuk ka asgjë konkrete në këtë pikë”.

“Juventusi, Milani, Celticu janë ekipe të interesuara për të, por Drogba është lojtar i Shanghait”, ka thënë agjenti i lojtarit.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)