0Shares

Manipulimi digjital mund të bëja gjëra të mrekullueshme me fotografitë që i keni, por nganjëherë fotografitë mbresëlënëse janë ato që nuk kanë pësuar editime me programe speciale siç janë fotoshopi.

Shikoni fotografitë e postuara më poshtë për ta kuptuar rëndësinë e një imazhi origjinal, për të cilin thonë se flet se një mijë fjalë, transmeton Telegrafi.

Bored Panda ka përpiluar fotogalerinë me imazhe që kurrë mendja e njeriut nuk mund t’i konceptojë se janë origjinale, por që në fakt janë të paprekura sa i përket efektive kompjuterike.

Disa prej tyre duken si jo reale, derisa disa të frikshme por të njëjtën kohë pozitive që kanë lënë shumë njerëz gojëhapur. /Telegrafi/

Kjo është vetëm një fotografi

Fotografi interesante e aeroplanit në qiell

Fotografia e kullës në San Francisko, që në shikim të parë e bën njeriun të duket si një anije që është duke lundruar

Vetëm një sekondë pa u mbuluar nga uji

Perspektivë konfuze

Llava e vullkanit që ka marrë formë si të trupave të pajetë të njerëzve

Niveli i perëndimit të diellit

Dy produkte të ndryshme afër njëra-tjetrës

Zogu duke fluturuar që duket si një fotografi ngjitëse në veturë

Rruga që ndali zjarrin

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)