0Shares

Përzgjedhësi i Francës në futboll, Didier Deschamps, beson se arritja e David Beckham te Paris Saint-Germain do t’ia ngritë profilin edhe më shumë ligës elitë të kampionatit francez, Ligue 1.

“Arritja e Beckham do të ishte shenjë e mirë për ekspozimin në media të Ligue 1. Kjo do ta shtojë profilin e futbollit francez”.

“Ai është një atlet i shkëlqyeshëm pasi kjo shkon përtej futbollit. Së bashku me dikë si Ibrahimovic, ata do ta rrisin profilin e futbollit francez”.

“Nuk ka shumë çfarë mund të them nëse ai mund të japë diçka në fushë. Ai është superyll dhe ka gjashtë muaj për të treguar se ai ende mund të japë atje”, ka thënë Deschamps. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)