0Shares

Përzgjedhësi i Spanjës, Vicente del Bosque, ka njoftuar se puna aktuale do të jetë e fundit në karrierën e tij si trajner.

62-vjeçari ka marrë drejtimin e përfaqësueses në verën e vitit 2008, pas largimit të Luis Aragones, ndërsa që atëherë ka arritur ta fitojë edhe Kupën e Botës edhe Kampionatin Evropian.

“Ekipi kombëtar do të jetë xhiroja e fundit në karrierën time”, ka thënë ish-trajneri i Real Madridit dhe Besiktasit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)