0Shares

Drejtori i Institutit KIPRED, Ilir Deda ka tërhequr vërejtjen se dialogu Prishtinë – Beograd, po prodhon një rezultat të keq sa i përket veriut të Kosovës.

Ai në një intervistë për Klan Kosova ka thënë se nëse politika kosovare, me theks të veçantë opozita, hesht deri më 4 mars, “atëherë Kosova duhet ta baj me shëndet Republika Sërpska në veri”, transmeton reporteri.

Deda ka thënë se Asociacioni i Komunave të Veriut, do të jetë një asociacion i veçantë, nga ai i paraparë në Pakon e Ahtisaarit.

Sipas tij, ky organizim i veriut, i cili do të dalë nga kjo marrëveshje, nuk do ta ketë emrin Republikë, por do të jetë i tillë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)