0Shares

Cordes sur Ciel është një qytet i kthimit në Mesjetë, me shumë gjëra për të parë dhe për të bërë.

Me një bukuri të papërshkrueshme, histori emocionuese dhe ngjarje të mëdha, ky vend ndodhet mbi luginën Cerou në Francë.

Gjatë gjithë historisë u rrit shumë shpejt, dhe nga fundi i shekullit 13’të kishte më shumë se 5500 banorë.  /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)