0Shares

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, i ka lavdëruar lojtarët e tij pas triumfit prej 3-1 kundër Cagliarit, me ç’rast është vënë edhe një rekord i ri në numrin e pikëve të fituara brenda një viti kalendarik.

Pas kësaj fitoreje, kampioni i Italisë ka grumbulluar 94 pikë brenda vitit 2012, një më shumë se Juventusi i Fabio Capellos para shtatë vitesh.

“Sot (e premte) shfaqëm zemërimin dhe hakmarrjen tonë, e cila na mundësoi të regjistronim 94 pikë në vitin 2012, duke tejkaluar rekordin e vënë nga Fabio Capello”, ka deklaruar Conte pas ndeshjes. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)