0Shares

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, më katër tetor priitet ta vizitojë Kosovën.

Burime të Gazetës “Lajm” të afërta me presidencën, kanë bëre të ditur se ajo pritet të marrë pjesë ne një konferencë për rolin e grave, të organizuar nga presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

“Ne ketë konferencë, të cilën do ta organizojë presidentja Atifete Jahjaga, pritet të marrin pjesë rreth 300 gra te suksesshme nga vende të ndryshme të botës, duke përfshirë sekretaren Clinton, gjithashtu edhe ministre dhe zyrtare të tjera të larta nga shume shtete të botës”, ka thënë ky burim. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)