City ngushton diferencën

Manchester City ka arkëtuar tri pikë të reja dhe është në pritje të gabimit të Manchester Unitedit.

Kampioni në fuqi ka shënuar fitore prej 2-0 kundër Fulhamit në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Etihad Stadium.

Heroi i ndeshjes ishte anësori spanjoll, David Silva, i cili i shënoi të dy golat e vendasve (2’ dhe 69’). Goli i parë erdhi pas goditjes së Edin Dzekos, ndërsa i dyti falë asistimit të Carlos Tevez.

Pas kësaj fitoreje, Manchester City është katër pikë prapa liderit, i cili të dielën zhvillon takimin e vështirë ndaj Tottenhamit. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes