0Shares

Manchester City ka arkëtuar tri pikë të reja dhe është në pritje të gabimit të Manchester Unitedit.

Kampioni në fuqi ka shënuar fitore prej 2-0 kundër Fulhamit në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Etihad Stadium.

Heroi i ndeshjes ishte anësori spanjoll, David Silva, i cili i shënoi të dy golat e vendasve (2’ dhe 69’). Goli i parë erdhi pas goditjes së Edin Dzekos, ndërsa i dyti falë asistimit të Carlos Tevez.

Pas kësaj fitoreje, Manchester City është katër pikë prapa liderit, i cili të dielën zhvillon takimin e vështirë ndaj Tottenhamit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)