0Shares

Rrjeti social më i madh në botë për nga numri i përdoruesve të tij vijon të sjellë risi duke u bashkuar me trendet e fundit të Instagram dhe SnapChat, përmendim këtu storiet në krye të aplikacionit.

Risia më e fundit është një ikonë e vogël në formën e raketës, e cila është shtuar pranë butonit të miqve dhe njoftimeve.

Kjo ikonë ju mundëson të eksploroni faqet e reja dhe përdoruesit e tjerë të Facebook të cilët nuk i keni në listën tuaj aktuale të miqve.

Por, duke e parë se çfarë pëlqeni, Facebook mendon se jeni të interesuar t’i shihni ato. Kjo ikonë është thuajse e njëjtë me atë të “search” në Instagram.

Për momentin kjo ikonë është lëshuar vetëm për disa përdorues të iOS dhe Android.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)