Chelsea “prek” me një dorë titullin, City ndalet nga Middlesbrough (Video)

LIVERPOOL, ENGLAND - APRIL 30: Pedro of Chelsea celebrates scoring his sides first goal with his Chelsea team mates during the Premier League match between Everton and Chelsea at Goodison Park on April 30, 2017 in Liverpool, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Chelsea ka marr një fitore të madhe në udhëtim te Evertoni me rezultat 3-0, ndërsa ndeshja tjetër në mes të Middlesbrough dhe Manchester City përfundoi me rezultat 2-2.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë për të dyja skuadrat që krijuan njëjtë raste dhe menaxhuan ndeshjen.

Megjithatë, në pjesën e dytë, “Blutë” treguan forcën e tyre të vërtetë duke shënuar tre gola dhe duke siguruar fitoren e radhës.

Fillimisht ishte, Pedro Rodriguez, i cili shënoi një supergol në minutën e 66 të ndeshjes pas asistimit të Nemanja Matic dhe kaloi skuadrën e tij në epërsi 1-0.

Goli i dytë i skuadrës së Antonio Contes erdhi në minutën e 79, ku Gary Cahill u gjend më së miri në zonë duke shënuar nga afërsia për 2-0, ndërsa për 3-0 shënoi Willian dhe vulosi rezultatin përfundimtar të kësaj ndeshje.

Pas kësaj fitore, Blutë kryesojnë me 81 pikë, ndërsa Everton renditet në vendin e shtatë me 58 pikë, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për tu zhvilluar. /Telegrafi/

Middlesbrough 2-1 Man City

Ndeshja tjetër e Ligës Premier në mes të Middlesbrough dhe Manchester Cityt ka përfunduar me barazim 2-2.

Festa e futbollistëve të Middlesbrough te goli i Negredos

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Alvaro Negredo (38’) dhe Calum Chambers (78’) për vendasit, ndërsa Sergio Aguero (69’) dhe Gabriel Jesus (85′).