0Shares

Është e sigurt se deputetët do të kenë qasje të sigurt dhe të papenguar në parlament, tha kreu i Zyrës për Siguri Publike, Mitko Çavkov, në një deklaratë për Deutsche Welle, si përgjigje në pyetjen e gazetarit në lidhje me gjendjen e sigurisë në prag të koordinimit të nesërm të deputetëve të ri në shtëpinë e legjislaturës, përcjell Telegrafi Maqedioni

‘Në MPB funksionon selia e cila punon në vazhdimësi dhe i monitoron të gjitha informatat. Policia ka marrë plane operative në përputhje me informacionet vlerësimet e sigurisë. Mbi këtë bazë, ne i kemi vendosur kapacitetet e personelit dhe mjetet materiale – teknike’, ka thënë Çavkov kundrejt informacioneve jozyrtare dhe kërcënimeve që u përhapën në rrjetet sociale se do të pengohet koordinimi parlamentar të nesërmen. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)