0Shares

Novak Djokovic është eliminuar ne 1/8 e finaleve te Masters 1000 në Indian Wells.

Megjithëse ishte i pamposhtur që tre vjet në këtë turne, serbi pësoi humbje dhe tashmë ka nisur të humbas shkëlqimin.

Nick Kyrgios arriti të triumfoi me rezultat 2:0, në sete 6-4, 7-6, transmeton Telegrafi.

Kjo ishte humbja e dytë prej tenistit australian brenda dy javësh përballe Kyrgios (në mars është mundur në çerekfinalet në Acapulco).

Theksojmë se Kyrgios është vetëm 21 vjeç dhe cilësohet me shërbime të fuqishme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)