0Shares

I dërguari ndërkombëtar për krizën siriane, Lakhdar Brahimi thotë se nuk beson se presidenti Bashar al-Assad duhet të jetë i përfshirë në një qeveri kalimtare që mund të shfaqet si pjesë e një rezolute e luftës civile siriane.

Ai këto komente i bëri gjatë një interviste për agjencinë e lajmeve Reuters.

Brahimi gjatë një intervistë të dhënë kohë më parë për BBC-në, pati thënë se shumë sirian besojnë se 40 vite është periudhë shumë e gjatë e sundimit nga familja Assad, transmeton “Evropa e Lirë”.

Presidenti aktual, ka marr pushtetin në vitin 2000, pas 30 viteve të sundimit nga babai i tij. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)