0Shares

Valtteri Bottas fitoi Çmimin e Madh të Rusisë në Formulën 1.

Ai ka lënë prapa dy makinat Ferrari të Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen.

Nisja shumë e mirë e pilotit finlandez të Mercedesit bëri që të merrte kryesimin e garës dhe ta mbyllte atë në vendin e parë, edhe pse Vettel i bëri presion deri në kthesën e fundit të xhiros së fundit të garës.

Vetëm në vend të katërt Lewis Hamilton, i cili nuk ishte aspak në formë gjatë kësaj gare dhe për asnjë moment nuk luftoi për fitoren.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)