0Shares

Sipas të dhënave më të reja të bankës qendrore hungareze, borxhi publik i Hungarisë në fund të vitit të kaluar ishte 84 miliardë euro, përkatësisht 74,1 për qind e bruto prodhimit vendor.

Sipas agjencisë së lajmeve hungareze MTI, deficit buxhetor i vendit për vitin e kaluar “peshon” 609,7 miliardë forinta (1,97 miliard euro) dhe është më i lartë për 82,2 miliardë forinta krahasuar me vitin paraprak.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)