0Shares

Modeli aktual, i cili do të zëvendësohet vitin e ardhshëm, ka pësuar ndryshime kozmetike, ndërsa avancimet më të mëdha janë bërë në kabinën e automobilit.

Gjenerata e dytë e serisë 1 BMW ka pasur premierën më 2011 dhe ky model ka pësuar një ri-dizajn të përgjithshëm në vitin 2015.

Edhe pse nuk ishte pritur që prodhuesi gjerman të bëjë ndryshime në versionin ekzistues para lansimit të gjeneratës së ardhshme, e planifikuar për vitin e ardhshëm, në BMW kanë vendosur të bëjnë edhe një freskim të serisë aktuale 1, transmeton KosovaPress.

Kësaj radhe, pamja e jashtme e automobilit ka mbetur praktikisht e njëjtë, por blerësve iu është ofruar dizajni i ri, si dhe dy nuanca të kaltra dhe ngjyrë portokalli – Seaside Blue i Sunset Orange.

Përveç kësaj, në dispozicion janë edhe tri pako speciale të pajisjes – Edition Sport Line Shadow, Edition M Sport Shadow dhe versioni BMW M140i Edition Shadow,  me detaje të zeza në eksterier: rreth makës së ftohësit, rreth dritave dhe gripit të pasmë ndriçues.

Më së shumti ndryshime kanë ndodhur në brendi të kabinës, ku është ri-dizajnuar tabela e instrumenteve.

Në BMW- thonë se kanë avancuar sistemin iDrive dhe risi është edhe interfejsi i përdorimit me ekran 8,8 inç i pajisjes multimediale dhe navigacionit.

Blerësve iu ofrohet edhe opsioni WiFi hotspot, i cili mundëson që gjatë vozitjes në internet të kyçen deri 10 pajisje mobile.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)