0Shares

Pothuajse gjatë gjithë kohës është e fshehur nën re dhe mjegull të dendur. Vetëm disa ditë gjatë vitit, kur mbulohet nga rrezet e diellit, zbulon shkëlqimin e saj të plotë.

Bjeshka Rwenzori është e njohur si “Mali i Hënës” dhe ndodhet në kufirit të Ugandës dhe Republikës Demokrate të Kongos.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)