0Shares

Përbërësit:

▪ 250 gr gjalpë
▪ 125 gr sheqer pluhur
▪ 60 ml qumësht
▪ Pak vanilje
▪ 320 gr miell

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në robotin e brumit ose punojeni me duar.

Duhet të vazhdoni, duke shtuar qumështin gradualisht, deri sa masa të jetë homogjene.

Krijoni me brumin format që dëshironi dhe piqini për 15 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Lërini të ftohen përpara se t’i shërbeni.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)