Besa shënon fitore të madhe në Gjilan, Ferizaj dhe Liria ndahen në paqe

Në dy ndeshjet tjera të Superligës së Kosovës në futboll, Besa ka arritur të fitojë në udhëtim ndaj Gjilanit me rezultat minimal 1-0, ndërsa Ferizaj-Liria kanë përfunduar pa fitues, pasi kanë rezultat të bardhë 0-0.

Në ndeshjen e parë mes Gjilanit dhe Besës, rasti i parë në ndeshje i takoi vendasve që provuan me Berat Ahmetin në minutën e 18, teksa tentuan edhe disa herë në këtë pjesë, por pa sukses dhe pjesa e parë përfundoi me rezultat të bardhë.

Edhe në pjesën e dytë u zhvillua ndeshje e njëjtë, ku gjilanasit ishin për një nuancë më të mirë, por golin e fitores e gjetën pejanët të cilët shënuan në minutën e 83 me anë të Xhevdet Shabanit, dhe në fund ndeshja përfundoi me fitoren e Besës me rezultat 1-0.

Në ndeshjen tjetër, pjesa e parë e takimit i takuar në tërësi vendasve të Ferizajt, të cilët kanë provuar disa herë të shënojnë golin e epërsisë, teksa ishin afër në minutën e 25 kur goditën shtyllën me Bardhin, por rezultati në pjesën e parë mbeti i pandryshuar.

Në pjesën e dytë, Ferizaj vazhdoi trysninë drejt prizrenasve, duke kërkuar me doemos golin e epërsisë, por nuk arriti të gjej as në këtë pjesë, duke lëshuar dy pikë nga dora, pasi ndeshja përfundoi me rezultatin e fillimit 0-0. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian