0Shares

Ish-zëvëndëstrajneri i Chelseat, Ray Wilkins, ka thënë se pas refuzimit të Pep Guardiolës për të drejtuar Chelsean, është Benitez ai që do ta ketë mundësinë e përkryer për të fituar kontratë afatgjate te Blutë e Londrës.

“Është shumë e vështirë, Benitez duhet të fitojë patjetër ndonjë titull, ai e ka një gjysmë mundësie”.

“Ai e ka Europa League, Capital One Cup dhe Fa Cup. Mendoj se vendimi i Guardiolës për të shkuar te Bayerni i ka shuar shpresat e shumë tifozëve të Chelseat dhe pritet që Rafael Benitezit t’i jipet mundësia për të fituar kontratë afatgjate”, ka thënë Wilkins.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)