Bashkimi merr pozitën e dytë pas fitores ndaj Pejës

Është zhvilluar një tjetër ndeshje e mbetur ndërmjet Bashkimit dhe Pejës, të cilën e fitoi skuadra prizrenase.

Në përballjen e zhvilluar në palestrën “Sezai Surroi”, nikoqirët fituan me rezultat 82-73.

Falë këtij triumfi, Bashkimi është ngjitur në vendin e dytë në tabelë, kurse Peja është zhvendosur një pozitë më poshtë.

Prizrenasit numërojnë 45 pikë, një më shumë se kundërshtari i sotëm (e mërkurë).

Nga ana tjetër, lideri Sigal Prishtina ka dy pikë më shumë se vendi i dytë (47) pas 25 ndeshjesh. Derisa top-katërshen e përmbyll Trepça që ka 42 pikë. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?