0Shares

Skuadra prizrenase SigKos Bashkimi, ka gjetur basketbollistin e fundit të huaj për stinorin pranveror. Fjala është për amerikanin Mark Dawson.

Dawson është i gjatë 206 centimetra, ndërsa do ta zëvendësojë Olasumbo Atoyebi, i cili nuk u tregua sa duhet i mirë gjatë provave të bëra me klubin prizrenas.

29-vjeçari duket se është lojtar me përvojë të mirë në basketboll pasi gjatë karrierës së tij luajti në Greqi, Slloveni, Qipro, Liban, Izrael dhe së fundmi në Nationwide AS.

Ai mund të luaj në pozitat 4 dhe 5, aty ky skuadra prizrenase kishte më së shumti nevojë./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)