0Shares

Në Shqipëri opozita deklaroi se ajo ka pranuar plotësisht propozimin e integruar nga zëvendësndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, në përpjekje për të kapërcyer krizën politike në vend duke mundësuar përfshirjen e partive opozitare në procesin zgjedhor.

Kryetari demokrat Lulzim Basha, iu drejtua sot me një letër të shkurtër kryeministrit Edi Rama duke kërkuar që dhe shumica ta pranojë pa kushte.

E majta duket se refuzon ndryshimin e datës së zgjedhjeve e cila sipas së ashtuquajturës Paketa McAllister, mund të jetë më 16 korrik.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)