0Shares

Baseli ka shpërblyer disa prej lojtarëve të rinj.

Në mesin e shumë futbollistëve të rinj që u shpërblye ishte edhe Landrit Ejupi.

Ky i fundit është vetëm 17 vjeçar dhe vjen nga qyteti i Gjilanit, transmeton Telegrafi.

Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17 dhe konsiderohet si perspektiva e skuadrës.

Kujtojmë se prej kësaj akademie të ekipit zviceran ka dal edhe Xherdan Shaqiri dhe vëllezërit Granit dhe Taulant Xhaka. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)