0Shares

Banka Mbretërore e Skocisë (RBS) do t’i paguajë rregullatorëve financiarë në Shtetet e Bashkuara dhe në Britani të Madhe mbi 610 milionë dollarë gjobë, për shkak të rolit të saj në manipulimin e normës globale të interesit.

Ajo është banka e tretë e madhe që kapet në një skandal të tillë ndërkombëtar.

Në skandalin me norma të interesit kanë qenë të përfshira edhe banka LIBOR e Anglisë dhe UBS e Zvicrës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)