0Shares

Mbrojtësi anësor i Tottenhamit, Gareth Bale, është shprehur i entuziazmuar për het-trikun e tij të parë në Ligën Premier.

Spursat shënuan fitore prej 4-0 kundër Aston Villas, ndërsa uellsiani shënoi tre nga katër golat e takimit, golin tjetër e realizoi Jermain Defoe.

“Ishte e shkëlqyeshme të shënoja gola dhe het-trikun tim të parë në Ligën Premier, por më e rëndësishme ishte fitimi i tri pikëve”, ka shkruar Bale në Twitter.

Tottenhami mban pozitën e katërt në tabelë me dy pikë më pak se Chelsea në vend të tretë, por Blutë kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)