0Shares

Rreth 80 kilometra i gjatë dhe me një sipërfaqe prej 600 kilometrave katrorë, nuk është e çuditshme që nga vizitorët të quhet një det i pa fund.

Balaton është ndër liqenet më të bukura në Evropë, që ndodhet në shtetin e Hungarisë – ku edhe konsiderohet thesar i çmuar.

Ndodhet në lartësi mbidetare 104 metrave, ndërsa thellësia supozohet se arrin më shumë se 12 metra.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)