0Shares

Legjenda italiane, Roberto Baggio, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij në Federatën e Futbollit të Italisë, duke thënë se kërkesat për ta përmirësuar futbollin e Italisë nuk u morën parasysh.

“E prezantova projektin tim në dhjetor të vitit 2011 me 900 faqe, por ata nuk më dhanë asnjë përgjigje”.

“Nuk dua vetëm të rri i ulur në karrige, unë dua të veproj, kështu që kam vendosur që të largohem”, tha Baggio në një televizion italian./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)