0Shares

Manchester United ka bërë një hap të madh para për transferimin e yllit të Barcelonës, Neymar.

Sipas Diario Gol, babai i brazilianit i ka thënë djalit të tij që të kalojë në Old Trafford, pasi ka mbetur nën hijen e Lionel Messit.

United ka qenë i lidhur tash e disa muaj me Neymarin, që kërkon nënshkrimin e tij.

Neymar Sr mësohet se i ka thënë Neymarit që në Ligën Premier do të shkëlqente dhe do të ishte kandidat që ta fitonte Topin e Artë.

Ai do ta zëvendësohet më mënyrë perfekt një lojtar si Wayne Rooney, i cili mund të kalojë te Evertoni. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)