0Shares

Ambasada Austriake së bashku me kinemanë Cineplexx nga 18 maji kanë vendosur të shfaqin filmat më të mirë austriakë të vitit 2015/16 për publikun shqiptar, tërësisht falas.

Kjo padyshim se është një mundësi e mirë për të gjithë ata që nuk kanë pasur rast deri tani që ta përjetojnë kinemanë Cineplexx, e cila në Kosovë ka sjellë inovacion teknologjik me 6 salla dhe standardet më të reja të zërimit dhe fotografisë.

Gjatë kësaj jave, në Cineplexx do të shfaqën 5 filma austriakë për 5 ditë. Eventi do të zgjas nga data 18 maji deri me 22 maj. Të gjithë filmat do të jenë në gjuhën origjinale (austriake), me titra në gjuhën angleze.

Ky është programi i filave të Austrian Film Week:

18 Maj, ora 20:00 – Stefan Zweig: Farewell to Europe
19 Maj, ora 20:00 – Goodnight Mommy
20 Maj, ora 20:00 – We Used to be Cool
21 Maj, ora 20:00 – Codename Holec
22 Maj, ora 20:00 – Hannas Sleeping Dogs

Me 18-22 maj 2017, në bashkëpunim me Ambasadën Austriake në Prishtinë, do ti shfaqim këta filma FALAS ⬆️ Listën dhe orarin mund ta gjeni në webfaqën tonë: www.cineplexx-ks.eu

A post shared by Cineplexx Kosovo (@cineplexx_kosovo) on May 17, 2017 at 3:10am PDT

Hyrja do të jetë FALAS për të gjithë, mirëpo ulëset janë të limituara. Cineplexx ka bërë thirrje që të gjithë të interesuarit të nxitojnë t’i marrin biletat më herët në kinema (në Albi Mall).

Për më shumë informata: https://goo.gl/nKaaA9

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)