0Shares

Sulmuesi i Borussia Dortmundit,  Pierre-Emerick Aubameyang, është duke e menduar një kalim për në Kinë.

Sipas asaj që shkuan L’Equipe sulmuesi mund të bëjë një lëvizje që do t’i befasonte të gjithë në botën e futbollit.

Flitet se lojtari ka refuzuar ofertat nga Paris Saint-Germain dhe Manchester United.

Ai mund të bëhet lojtari më i pasur në botë nëse nënshkruan me skuadrën e Tianjin Quanjian të Superligës kineze.

Kjo skuadër udhëhiqet nga Fabio Cannavaro dhe ka futbollistë si Alexandre Pasto e Axel Witsel. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)