Askush nuk e priste, Legia ndal Realin (Video)

Real Madridi ka barazuar në Ligën e Kampionëve ndaj Legias së Varshavës me rezultat 3-3.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë, por futbollistët e Legias ishin shumë konkret para portës së spanjollëve.

Goli i parë në këtë takim erdhi vetëm pas 57 sekondash nga Gareth Bale dhe ishte thjesht fantastik.

cwseafewgaue36h

I dyti u shënua nga Karim Benzema në minutën e 35-të, pas një asistimi nga Bale. Ndërsa pas pesë minutash shënuan vendasit një gol të bukur nga Vadis Odjidja-Ofoe dhe me rezultat 1-2 skuadrat shkuan në pushim.

Vendasit në pjesën e dytë ishin thjesht fantastik, ata arritën të shënojnë dy gola me anë të dyshes Miroslav Radovic (58’) dhe Thibault Moulin (83’).

cwsbennwaaapl0f

Realin nga humbja e shpëtoi Mateo Kovacic, i cili shënoi në minutën e 85-të pas një asistimi nga Daniel Carvajal.

Pas këtij barazimi në Grupin F prinë Borussia Dortmund me dhjetë pikë, dy më shumë se Real Madridi në vendin e dytë. Kurse në vendin e tretë vazhdon Sportingu me tre pikë dhe në fund Legia me një.