0Shares

Ambasadori amerikan në Tiranë, Alexander Arivizu, ka diskutuar me kreun e Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, për marrëveshjen e kufirit detar me Greqinë.

Ambasadori amerikan ka deklaruar se kryeministri Berisha ka tradhtuar jo vetëm interesat e Shqipërisë, por edhe interesat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke firmosur shitjen e detit në mënyrë të fshehtë, shkruan ditorja Sot.

Arvizu ka komentuar edhe mënyrën se si qeveria shqiptare shmangu SHBA-të nga negociatat me palën greke, pas presioneve të Athinës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)