0Shares

Arsenali është duke u lidhur me një ofertë befasuese për yllin e Manchester United, Nani.

The Sun shkruan se anësori portugez është cak 20 milionë funtesh i Arsenalit.

Anësori nuk është duke gjetur një marrëveshje me Manchester United për vazhdimin e kontratës dhe mund të largohet nga Old Trafford muajin e ardhshëm.

Arsenali është duke kërkuar një zëvendësim kualitativ për Theo Walcott, i cili pritet të largohet nga Emirates muajin e ardhshëm.

United dëshiron më shumë se 14 milionë funte për Nanin sa ata i paguan Sporting Lisbonës në vitin 2007.

Zenit St Petersburg dhe Paris St Germain po ashtu e kanë përcjellë situatën e anësorit, por ai do të preferonte të mbetet në Ligën Premier. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)