Arsenali merr një barazim të çmendur ndaj Bournemouth (Video)

Arsenali merr një barazim të çmendur ndaj  Bournemouth (Video)

Arsenali ka barazuar 3-3 edhe pse ishte duke humbur 3-0 ndaj  Bournemouth.

Arsenali ka zhvilluar një ndeshje të zjarrtë përballë Bournemothit, ndërsa u fut në lojë vetën në 20 minutat e fundit.

Skuadra e Wenger e nisi keq takimin kur pësoi në minutën e 17.

Ishte Daniels që shënoi për 1-0 pas një aksioni të vendasve.

Nuk vonoi shumë dhe Bournemouth shënoi edhe një herë.

Granit Xhaka ndali njërin nga sulmuesit në zonë dhe gjyqtari tregoi në pikën e badhë.

Nga penalltia i saktë ishte Wilson për 2-0.

Kur pritej që në pjesën e dytë Arsenali të shënojë, ndodhi e kundërta. Fraser shënoi për 3-0.

Topçinjtë provuan me Sanchez disa herë, por kiliani gjeti golin vetën në minutën e 70-të.

Ndeshjen e hapi Perez që shënoi në minutën e 75-të për 3-2.

Arsenali luajti për 10 minuta me një lojtarë më shumë pasi Francis i la vendasit me dhjetë vetë në fushë.

Goli i barazimit erdhi pas një harkimi të bukur nga Xhaka ku me kokë shënoi Giroud 3-3.

Arsenali mbetet në pozitën e katërt me 41 pikë, por mund të kalohen nga Tottenham që kanë 39, por një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson