Arsenal 2-1 Burnley: Mustafi më i vlerësuari, paraqitja e Xhakas lë për të dëshiruar (Foto)

Arsenali ka fituar dramën ndaj Burnleyt në fund të ndeshjes me rezultat 2-1.

Skuadra e Arsene Wenger ka marr një fitore të vuajtur në ndeshjen e javës së 22-të të Ligës Premier, pasi dy gola u shënuan në minutat shtesë.

Lexo po ashtu Shqiptarët protagonistë, Xhaka ndëshkohet me të kuq, Mustafi shënon - Arsenali fiton dramën (Video)

Golat në këtë takim u shënuan nga Shkodran Mustafi (59’) dhe Alexis Sanchez nga penaltia (90+) për Topçinjtë, ndërsa Andre Gray (90+) për mysafirët.

Në këta takim për 90 minuta luajti Mustafi, i cili ishte më i miri në fushë dhe u vlerësua me notën 8.4, ndërsa Granit Xhaka u ndëshkuar me të kuq në minutën e 65-të teksa kjo e penalizoi në fund pasi u notua me 6.5 dhe vetëm Gabriel e kishte notën më të ulët. /Telegrafi/