0Shares

Strategu holandez, Frank Rijkaard, është shkarkuar nga posti i trajnerit të Arabisë Saudite.

Pas paraqitjes së dobët të përfaqësueses arabe në ‘Kupën e Gjirit 2013’, ku Arabia Saudite u eliminua që në fazën grupore, Federata e kësaj kombëtareje mori vendim për t’ia treguar derën ish-trajnerit të Barcelonës.

Në këtë garë, Arabia Saudite u mposht nga Iraku (2-0) dhe Kuvajti (1-0), ndërsa fitoi vetëm kundër Jemenit (2-0). /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)