0Shares

Victoria Azarenka është kthyer në formën e saj më të mirë për tu kualifikuar në çerekfinale të Australian Open.

Kampionia në fuqi e turneut mposhti rusen Elena Vesnina në dy sete (6-1, 6-1), në një ndeshje që zgjati më pak se një orë.

Azarenka do të takohet me Svetlana Kuznetsova në çerekfinale, pasi rusja, fituese e dy titujve Grand Slam, mposhti në tre sete (6-2, 2-6, 7-5) tenisten e 10-të në botë Caroline Wozniack. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)