0Shares

Arsenali është në bisedime për transferimin e mbrojtësit të Athletic Bilbaos, Fernando Amorebieta, në fund të sezonit aktual.

Topçinjtë ishin të interesuar për venezuelasin edhe në afatin kalimtar të janarit, mirëpo ata dështuan që të siguronin shërbimet e tij.

Mirëpo, agjenti Gines Carvajal ka thënë për Izvestia se klienti i tij mund të kalojë në Emirates si transfer i lirë, pasi t’i skadojë kontrata në qershor.

Problemi i vetëm për Arsenalin është klubi rus, Anzhi Makhachkala, që po ashtu kërkon shërbimet e 27-vjeçarit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)