Aliovski e Sadiku të pandalshëm, i sigurojnë fitore të madhe Luganos (Video)

Lugano's player Ezgian Alioski, right, and Lugano's player Armando Sadiku, left, celebrate the 1-0 goal during the Super League soccer match FC Lugano against FC Sion, at the Cornaredo stadium in Lugano, Sunday, April 9, 2017. (KEYSTONE/Ti-Press/Gabriele Putzu)

Vazhdon shkëlqimi i dy futbollistëve shqiptarë, Armando Sadiku dhe Ezgjan Aliovski në kampionatin zviceran.

Lugano ka arritur të marrë një fitore të madhe në udhëtim tek Young Boys Berni me rezultat të ngushtë 2-1.

Dy futbollistët e talentuar shqiptarë kanë shkëlqyer në këtë sfidë duke shënuar nga një gol.

Në fakt Sadiku asistoi në minutën e gjashtë për Aliovskin i cili shënoi për 1-0.

Ndërkohë golin e dytë dhe të fitores, sulmuesi nga Elbasani e realizoi në minutën e 54-të.

Pas këj fitore, Lugano zë pozitën e pestë në tabelë me 40 pikë të grumbulluara dhe vetëm tri pikë mbrapa Luzernit.

Ndërkohë për Aliovskin goli i sotëm ishte i 15-ti në këtë kampionat, derisa Sadiku realizoi të shtatin. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes