0Shares

Pas butonit “Like”, emoji i dashurisë me ikonën e zemrës është më i përdoruri në Facebook.

Dihet se në “Facebook” përveç “Pëlqimit”,  janë edhe reagimet tjera si “Dashuri” “Haha”, “Pikëllimi” e të tjera.

Facebook ka treguar se qysh prej lansimit të këtyre reagimeve në vitin e kaluar emojit janë përdrour rreth 300 miliardë herë.

E me përjashtim të reagimit të përgjishëm me “Like”, Facebook, ka thënë se emoji me “Zemër” është më i përdoruri.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)